Treściwy blog

Tęsknię za pisaniem – mój blog internetowy

Jak rozpocząć pisanie bloga?

admin 0 Comments

Wiele firm zastanawia się nad sensem prowadzenia firmowego bloga online. Co on właściwie może nam dać? Pewnie częściej może zaszkodzić niż pomóc – tak myśli wielu właścicieli czy także marketerów. Tymczasem jest to błędne myślenie, a blog internetowy może być niebywale skuteczny i pomocny w wielu kwestiach dotyczących funkcjonowania firmy.

Blog to przede wszystkim sposób na dzielenie się życiem firmy Ludzie są zainteresowani tym, co dzieje się wewnątrz organizacji, a poprzez bloga online możemy łatwo to przekazać. Nie chodzi tutaj zresztą wyłącznie i jedynie o nowe produkty czy kwestie powiązane z nowinkami technologicznymi. Istotne są również kwestie powiązane z atmosferą w zespole czy z imprezami integracyjnymi. W ten sposób można zilustrować zespół zwyczajnie jako fajnych, interesujących ludzi, a samo przedsiębiorstwo jako miejsce, w którym pragnie się pracować.
Dzięki prowadzeniu bloga internetowego możemy pochwalić się również własną wiedzą ekspercką. O ile jesteśmy profesjonalistami w jakiejś dziedzinie, to dlaczego nie chwalić się swoją wiedzą? Blog internetowy jest do tego znakomitym medium. Często mamy przeświadczenie, że poprzez takie dzielenie się informacjami stracimy klientów – nic bardziej mylnego. Więcej możemy ich uzyskać, niż stracić. O ile osoba zainteresowana naszymi usługami zobaczy, jak dobrze opisujemy konkretny problem, to będzie znacznie bardziej chętna do współpracy z nami.
Artykuły blogowe to w każdej chwili również dodatkowy content, którym możemy dzielić się ze światem. Równocześnie, jeżeli blog internetowy jest na tej samej domenie, co strona sklepowa/ofertowa, to możemy pozyskać dodatkowy ruch na stronie głównej. Dla nas to sytuacja typu win to win!
Nie bójcie się prowadzić bloga online, bo może to przynieść pełno korzyści. Trzeba jednakże poza tym pamiętać, żeby na blogu internetowym przedstawiać jedynie treści najwyższej jakości, bo wiele osób właśnie z tymi treściami może utożsamiać potem naszą firmę.
Polecana strona: typowamodna.wordpress.com.
Zobacz: https://przyszlosciowy.wordpress.com.

Previous Post

Next Post