Treściwy blog

Tęsknię za pisaniem – mój blog internetowy

Jak zadbać o pozycjonowanie strony?

admin 0 Comments

Omal każda strona, jaką można wyszukać w sieci, odróżnia się wyjątkowo elegancką oprawą graficzną, ze znakomitym skutkiem przyciągającą wzrok, a sporo z nich zawiera też interesujące treści. Jednak te dwie cechy, choćby bajecznie ważne, nie wystarczą, ażeby dana strona internetowa osiągnęła sukces i przyciągnęła do siebie licznych odbiorców, przynosząc też upragniony zysk swoim właścicielom. Aby udało się dotrzeć do internautów, powinno się w jakiś sposób wyróżnić się pomiędzy niezliczonej ilości innych stron, a umożliwić to może fachowa optymalizacja i pozycjonowanie.

Jest to wieloetapowy proces, wymagający stosownej wiedzy, a trzymanie się kilku sprawdzonych zasad ze stuprocentową pewnością ułatwi jego przeprowadzenie.
Najważniejszą rzeczą, od której trzeba rozpocząć wszelkie potrzebne prace, jest audyt SEO, który pozwoli przemyśleć daną stronę pod względem działania mechanizmów wyszukiwania Google, najpopularniejszej z wyszukiwarek. Pierwszym etapem, po uzyskaniu jego wyników będzie optymalizacja kodu źródłowego, a głównie szybkości jego działania, na co ma wpływ wiele różnorakich czynników. Jest to szczególnie brak jakichkolwiek błędów, objętość czy zastosowane dodatkowe skrypty zwiększające efektywność witryny. Pozycjonowanie stron obejmuje też przeróbkę wszystkich elementów graficznych , a ponadto fotografii. Konieczne będzie zmniejszenie ich rozmiaru, oczywiście bez strat jakości, a taka optymalizacja spowoduje, że będą ładować się o wiele szybciej i to zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Dalszym krokiem jest dopasowanie treści w zgodzie z ustaleniami audytu. Powinna być ona unikalna, w pełni związana z tytułem , a oprócz tego tematyką strony, zwierając także słowa i słowa kluczowe kluczowe stanowiące podstawę pozycjonowania. Należy je rozmieścić w różnorakich częściach witryny, zachowując jednakże pewien umiar, a zbyt duża ilość słów zasadniczych może przynieść efekt odmienny od zamierzonego. Szczuje się, że muszą one stanowić maksymalnie 5 procent całego zamieszczonego tekstu. Warto także sprawdzić, jakie słowa kluczowe będą najskuteczniejsze, gwarantujące wysoką konwersję, a może w tym pomóc kampania Google Adwords.
Więcej: pozycjonowanie.

Previous Post

Next Post